Danmark och fem andra länder pausar vaccineringen med Astra Zenecas vaccin efter misstanke om allvarliga biverkningar i form av dödliga blodproppar. Det här var inte bra och hela vår mottagning förutom jag samt några fåtal andra har vaccinerats med Astra Zenecas vaccin. Hoppas verkligen inte att det finns kopplingar som man nu misstänker 😔 Märkligt att man rekommenderar det till äldre. 🤔


Som sagt, tur att man alltid står sist i kön.
GillaGillad av 2 personer
Det är ju bra att de Pausar användningen av detta vaccin, undrar om sverige kommer göra samma sak?
De har inte gjort det med pfizers vaccin trots att över 83 dött efter vaccinering i sverige av detta vaccin.
Bb
GillaGillad av 1 person
I det här landet kommer det inte att pausas något vaccin. Här är målsättningen att ta död på så många som möjligt när chansen ges. Gör man inte det genom vaccin så gör man det genom att endast ge palliativ ”vård”.
GillaGillad av 3 personer
Konstigt att det inte ger någon reaktion hos FHM, vi kör vidare till vi får mer info. Vi låter några dö först, idioter. Naturligt är väl tvärtom, stop tills vi vet om orsaken. Detta är ett typiskt besked som en statsledare ska ge!
GillaGillad av 1 person