Plötsligt händer det – Sverige skriver under FN:s migrationsavtal såvida vi inte får ett regeringsskifte och nu kräver Moderaterna debatt!

Oops! Någon har visst vaknat!! Äntligen får jag lön för mödan!

Nu skriver Expressen om FN:s migrationsavtal och deklarerar att Sverige kommer att skriva under om vi inte byter regering. Samtidigt kräver Moderaternas talesman nu debatt i riksdagen!

Vi har visst blivit bönhörda i sista stund, men nu är ett regeringsskifte ännu viktigare.

Kom igen nu M+KD+SD – sy ihop en regering!

To be continued…

https://www.expressen.se/nyheter/val-2018/lofven-skriver-under-fns-kritiserade-migrationsavtal-/?fbclid=IwAR1jhq-vKAApgbnPE8oTqlIxzTIO6gCaQ7I6v1UDj_5B30btmcxbwTFLIkQ

4 reaktioner till “Plötsligt händer det – Sverige skriver under FN:s migrationsavtal såvida vi inte får ett regeringsskifte och nu kräver Moderaterna debatt!

  1. Själv ser jag S, M och KD som en realistisk höger-regering. Alla är EU-vurmande högerpartier och i alla fall inte heltokiga vad gäller migration. Tokerierna vad gäller migration kommer mestadels från monopolkapitalets C, MP och L och ett totalt massmedialt vilselett V, samt från ett Hitlerheilande NMR.

    Gilla

Lämna en kommentar