I TV4:s Nyhetsmorgon pratar Stefan Löfvén om hotet från antisemitism och nazism som måste tas på ännu större allvar – det mullrar av hat och vi måste se upp så att 1930-talets Nazityskland inte upprepar sig på nytt. Sverige måste således se upp och vara på sin vakt, för annars kan det gå fort. Medborgare ska utbildas i Förintelsen samtidigt som polis och åklagare måste bli ännu hårdare mot svenskar som begår åsiktsbrott.
Statsministern biter sig envetet kvar i lögnen att det största hotet kommer från nazister och deras judehat. Aldrig ett ord om det mycket större problemet med radikal islam och dess utbredning i landet.
Det är också fascinerande att vi har för få poliser som saknar resurser för att kunna upprätthålla ordningen och skapa trygghet samt ta hand om alla bombningar, våldtäkter, knivhuggningar, skottlossningar, rån, bilbränder och misshandel som terroriserar landets invånare. Men det är inga som helst problem att tillsätta nya poliser och tillföra resurser för att fokusera på åsiktsbrott – man tar sig för pannan!
Den här regeringen, som för övrigt gjort klart att man inte kommer avgå, är ett skämt från början till slut och de måste vara dumma på riktigt eftersom de inte förstår att deras ignorans, brist på kurage, ointresse och felprioriteringar medverkar till att göda den extrema polariseringen i samhället som skapar hat mellan svenskar och invandrare. De själva verkar dock helt omedvetna om att de sitter på en högexplosiv krutdurk som de själva bidrager till dagligen.
Vad har vi gjort för att förtjäna detta?! 🙈🙉🙊
#vivillhanyval
Bildkälla: Fria tider

Jenny, du är en liten pärla. Tänk om statsministern kunnat formulera sig endast hälften så bra. Det hade varit något. nu får vi istället dras med en för sitt ämbete totalt inkompetent person. Stackars Sverige och svenskarna.
GillaGillad av 3 personer
Alla inblandade parter är högst medvetna i vad de sysslar med, de har en agenda med all globalistisk propaganda de dyvlar på folket.
Denna video tar upp dessa saker, som inte kan vara tillfälligheter. Vi behöver zooma ut och se helheten…
GillaGillad av 1 person
Michael Oddane har tänkvärda synpunkter.
GillaGilla
Vad är det inte Stefan Löfven ser?
Ja det är väl i princip allt och inget.
Har man drabbats av svetsblänk så är det svårt att fokusera blicken.
Fråga mig inte hur jag har erhållit de ingående kunskaper om just detta.
För denne erbarmliga person benämnd Stefan Löfven och tillika Sveriges statsminister finns ingen hjälp att få.
Han och hans anhang, benämnda sossar, är totalt vilse i pannkakan och lär så förbli för evinnerliga tider.
Må de vila i frid och saknad av ingen…
GillaGilla
De finns en slags nazism i världen idag. Den inhägnar, svälter och etniskt rensar ett folk. Gissa landet och ideologin!
GillaGilla
Jag köper inte Stefans prat. Det är taktik som kineserna kan bättre.
Att prata om ett problem som inte finns , tror han ska leda till att vi ser
Problemet.
Tyvärr så är inte svenska folket så lättlurad och naivt som politikerna.
Stefan är oduglig som problemlösare och som statsminister är han ett skämt.
Fackliga människor de senaste tio åren har skott sig själva
Och umgåtts med företagarna .
De spelar en roll utåt som är totalt motsatsen till verkligheten.
Undrar om 2000-talet kommer bli ihåg då Troja hästen fullt med
Muslimer invaderat naiva Sverige för att sen erövra hela Europa.
GillaGillad av 1 person
Beror det inte på definitionen av en naxxxx?
Fundera en god stund och svara sedan.
GillaGilla